WITAMY NA STRONIE SZKOŁY

LO GRÓJEC IM. PIOTRA SKARGI W GRÓJCU

Na stronie znajdziesz wszystkie najnowsze informacje z życia szkoły

F1 in schools

14 maja na terenie Politechniki Łódzkiej odbył się finał pierwszej polskiej edycji projektu „F1 in Schools”, w której udział wzięło 16 drużyn z całej Polski. Grójec reprezentowała ekipa „FOTON Racing” z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w składzie: Mikołaj Cieślak, Piotr Kiljańczyk, Marcin Malczewski, Bartosz Pietrzak i Jakub Winiarski, chłopcy są uczniami tej samej klasy – 3E. 

O projekcie dowiedzieli się w szkole, w styczniu i od razu zabrali się do pracy. Jedną z kategorii oceny było  zaprojektowanie i zbudowanie miniaturowego bolidu wyścigowego zgodnie z regulaminem technicznym przy wykorzystaniu oprogramowania CAD/CAM Fusion 360. Następnie bolid trzeba było wyprodukować ze specjalnych bloczków tworzywa sztucznego, samochodzik napędzany jest nabojem ze sprężonego CO2. Kolejną ocenianą kategorią były wyścigi bolidów na specjalnym 20-metrowym torze w linii prostej. Oprócz tego drużyny musiały wykonać szereg działań marketingowych: stworzyć własną markę, zbudować stoisko do prezentacji modelu, opracować własne portfolio, pozyskać sponsorów, promować projekt w środowisku lokalnym oraz uczestniczyć w wielu spotkaniach i szkoleniach projektowych.

Podczas finałów w Łodzi drużyny prezentowały efekty swojej ciężkiej pracy,  poza wyścigami bolidów  na torze rywalizowały w kilkunastu dodatkowych kategoriach. Wszystkie drużyny były bardzo dobrze przygotowane ale to grójecki team został oceniony najwyżej. Ekipa FOTON Racing reprezentująca Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu zajęła 1 miejsce i tym samym została Zwycięzcami F1 in Schools Poland 2023. Warto wspomnieć, że FOTON Racing zwyciężyli w trzech kategoriach: Lighting reaction time, Scrutineering Award, Design and Engineering. W nagrodę pojadą na światowe finały, które we wrześniu odbędą się w Singapurze przy okazji weekend Grand Prix. FOTON Racing jesteśmy z was dumni i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

 

Dodatek:

Informacje nt. projektu z oficjalnej strony f1inschool.pl

 

„F1 in Schools jest uznawany za największy i najbardziej ekscytujący projekt edukacyjny na świecie oparty na STEM (Sciences-Technology-Engineering-Mathematics). Zapoczątkowany w 8 szkołach w Wielkiej Brytanii w 1999 roku, jest aktualnie obecny w ponad 26 000 szkołach w 51 krajach. Jest to jedyna w swoim rodzaju globalna platforma promocji filozofii Formuły 1 wśród młodzieży. Statut założycielski organizacji F1 in Schools stanowi, że jest ona i pozostanie organizacją nienastawioną na zysk. Fundusze pozyskane od sponsorów są inwestowane w administrowanie, rozwój i rozszerzanie zasięgu programu wśród młodzieży”.

 

 

Skip to content