WITAMY NA STRONIE SZKOŁY

LO GRÓJEC IM. PIOTRA SKARGI W GRÓJCU

Na stronie znajdziesz wszystkie najnowsze informacje z życia szkoły

Sebastian Bernacki uczeń klasy 1e zakwalifikował się do finału X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów” zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Fizyczne we współpracy z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Celem konkursu było:

a) zainteresowanie dzieci i młodzieży fizyką ze szczególnym uwzględnieniem tych dziedzin, w których pracował i miał osiągnięcia prof. Mieczysław Wolfke,

b) zainteresowanie uczestników konkursu optyką laserów, przesyłaniem informacji z wykorzystaniem fal elektromagnetycznych, holografią, fizyką niskich temperaturach.

W dniach 26-27 maja 2023 r. na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów”.

 

Konkurs „Poszukiwanie Talentów” wymagał od uczniów nie tylko znajomości fizyki, ale również zauważania jej w otaczającym nas świecie i przedstawienia zjawisk fizycznych w ciekawy sposób. Udział w konkursie wymagał od uczniów kreatywności, ogromnego zaangażowania i bardzo dobrego przygotowania. Gratulujemy Sebastianowi i życzymy dalszych sukcesów.

Filip Kamiński został laureatem konkursu historycznego “Polska -Węgry. Historia przyjaźni” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Instytut Polsko – Węgierski im Wacława Felczaka w Warszawie 

Uroczysta gala odbyła się 15.05.2023 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a nagrody i dyplomy wręczali między innymi Minister Przemysław Czarnek, Ambasador Węgier w Polsce, Orsula Zsuzsanna Kovacs.
 

W dniu 29.03.2023 odbyły się eliminacje powiatowe 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do dalszego etapu zakwalifikowani zostali :

 Faustyna Leguła ucz. Kla.3d 

 Joachim Wójcik ucz. kl. 2e

Gratulujemy!!!

Skip to content